Politiki, voditelji

Slovenski politiki, vlada ...

Moderator: Vse

Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
Vse

Re: Politiki, voditelji

#26 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

R. Golob: "Tri mesece že pozivamo strokovnjake, naj predlagajo rešitve, ki bi jih lahko uvedli skozi naš zakonodajni okvir, vendar do danes žal take rešitve še nismo dobili." (Vir: 14)

Uporabniški avatar
Vse

#27 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

R. Golob: "V Sloveniji številni govorijo, kaj bi bilo treba narediti, ko pa jih pozovemo k predlogom, se stvari zapletejo." (Vir: 14)

Uporabniški avatar
Vse

#28 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Ne le da vrsta ministrov ni vedela, o čem glasujejo, ko so presojali ustavnost poseganja v pravice azilantov - odpovedal je tudi odbor vlade, ki bi moral skrbeti za usklajenost stališč ministrov." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#29 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Ker je več članov vlade minuli četrtek, 13. julija, na seji vlade glasovalo v nasprotju z lastnim prepričanjem in ker so nekateri kasneje priznali, da niti niso vedeli, o čem glasujejo, se postavlja vprašanje, ..." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#30 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Da bi zadevo spregledalo eno ali dve ministrstvi, bi še razumel, da pa so to spregledali na vseh, je zelo nenavadno. Bodisi to pomeni, da tega nihče več ne počne, bodisi so bili ljudje na dopustih." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#31 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Stranka je že na začetku - in to je očitno običajna praksa - prišla k meni s seznamom ljudi, ki naj jih zaposlim, na ministrstvu." (Vir: 17)

Uporabniški avatar
Vse

#32 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Kadrovanje teče tako, da ti generalni sekretar stranke - tedaj je bil to Dejan Levanič - reče, vzemite to in to osebo v kabinet, nato ji bomo službo uredili drugje. Sama sem dosegla vsaj, da sem s seboj v kabinet pripeljala ljudi, ki so pri meni tudi ostali." (Vir: 17)

Uporabniški avatar
Vse

#33 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Kot minister sem namreč opazil, da se na ministrstvu da narediti toliko, kot se nekemu ministru ljubi." (Vir: 11)

Uporabniški avatar
Vse

#34 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Veliko se da narediti, če so s strani vodstva jasne usmeritve, cilji in navodila." (Vir: 11)

Uporabniški avatar
Vse

#35 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"... po temeljitem premisleku in ker bi želel biti predsednik vlade. Do odločitve je prišlo šele po tistem, ko mu prejšnja vlada ni potrdila mandata v njegovi prejšnji službi, in po tistem, ko ga je dolga vrsta ljudi prepričevala, da je videti dobro, da je kameri všečen in da je zelo verjetno sposoben premagati Janeza Janšo.
Ljudje so na volitvah dobesedno stavili nanj, saj je dajal vtis najbolj verjetnega zmagovalca nad Janšo."
(Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#36 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Ni bilo vsebinskega premisleka, kaj sledi po zmagi na volitvah in prevzemu oblasti. Manjkalo je ljudi, manjkal je program." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#37 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Eno leto smo poslušali, da poteka reforma in da se stanje izboljšuje, sočasno pa vsi vidimo, da je stanje na področju zdravstva vse slabše ..." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#38 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Ponovno se je izkazalo, da cinično lažejo." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#39 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

Predsednica državnega zbora in podpredsednica stranke Urška Klakočar Zupančič je rekla, da minister za zdravje Danijel Bešič Loredan uživa zaupanje stranke.
"Dva dni pozneje, v petek, 7. julija, je bil minister odstopljen, predsednik vlade pa ga je pospremil z besedami: »Odstop ministra za zdravje je logičen in z moje strani tudi pričakovan.«"
(Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#40 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

"Ni dovolj hoteti, treba je tudi znati in moči. Prav glasno napovedana zdravstvena reforma kaže, da jim ne gre, da ne znajo in ne zmorejo. Je pa način odstavitve ministra Bešiča Loredana razkril še eno osebnostno lastnost predsednika vlade - lojalnost do soborcev. Način, na katerega Golob odslovil ministra, ni bil spodoben in še manj velikodušen. Kar zagotovo ni ostalo neopaženo med drugimi v stranki in vladi." (Vir: 12)

Uporabniški avatar
Vse

#41 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

D. Podjed: "Statistike kažejo, da je tako med menedžerji kot med politiki nesorazmerno velik delež psihopatov oziroma sociopatov." (Vir: 18)

Uporabniški avatar
Vse

#42 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

D. Podjed: "Tisti, ki te lastnosti poseduje, najhitreje zavlada. Zlaže se, ne da bi zardel. Vseeno mu je za druge. Ne občuti njihovih čustev. Nima empatije. Lahko reče karkoli, in drugi mu pogosto verjamejo." (Vir: 18)

Uporabniški avatar
Vse

#43 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

K. Benedetti: "Zdi se, da vsaka nova ponudba strank po določenem času razočara.
Najprej smo navdušeni in kupimo obljube, da čakalnih vrst ne bo, da bomo zgradili na tisoče stanovanj za neprofitne najemnine, da bodo pokojnine omogočale dostojno življenje, da bodo starejši dobili primerno oskrbo, da se bo odpravila korupcija in podobno."
(Vir: 18)

Uporabniški avatar
Vse

#44 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

K. Benedetti: "Potem se pa nič ne zgodi, izgovorov je pa toliko, kolikor hočete. Vedno so krive »nove razmere«, pa »okoliščine niso dopuščale«, tokrat poplave, včasih korona, vojna v Ukrajini in še in še.
Velika težava je tudi, da mnogi sposobni ljudje ne želijo več vstopiti v politiko, in potem imamo, kar imamo."
(Vir: 18)

Uporabniški avatar
Vse

#45 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

K. Benedetti: "Kar precej članov in članic strank tiho priznava, da so v stranki zaradi osebnih koristi, predvsem finančnih." (Vir: 18)

Uporabniški avatar
Vse

#46 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

P. Kerčmar: "Je pa zanimivo opazovati, kako včasih politika v studiu zelo ostro soočita svoja nasprotna stališča, potem pa gresta po oddaji skupaj na pijačo in pogovor nadaljujeta v precej bolj prijaznem vzdušju." (Vir: 14)

Uporabniški avatar
Vse

#47 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

P. Kerčmar: "Iz svojih dolgoletnih novinarskih izkušenj ugotavljam, da vsaka oblast, naj bo leva ali desna, očita prejšnji, kaj je delala narobe. In opažam tudi, da vsaka nova vlada dela iste napake kot vlada pred njo. Politiko in oblast vidim samo v funkciji upravljavca našega davkoplačevalskega denarja. Državljani imamo pravico zahtevati, da naredijo to, kar so obljubili pred volitvami. Če obljub ne izpolnijo, naj pač v življenju počnejo kaj drugega." (Vir: 14)

Uporabniški avatar
Vse

#48 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

L. Novak: "Politika vsekakor ni to, kar sem si predstavljala, ko sem vstopila vanjo. Če bi takrat vedela, kaj vse me čaka, se verjetno niti ne bi upala podati v to avanturo. Že v času svoje prve funkcije, ko sem bila izvoljena za županjo, sem se prepričala, kako želijo nekateri preprečiti še tako dobre projekte." (Vir: 14)

Uporabniški avatar
Vse

#49 Neprebrana objava Napisal/-a Vse »

M. Hot (poslanka): "Mislim pa tudi, da bi moral obstajati sistem, ki bi nas držal za besedo, ko prevzamemo oblast. Obljube, ki smo jih dali, moramo izpolniti, to smo dolžni ljudem in samim sebi. Ljudje upravičeno od nas to pričakujejo. Mi smo v službi ljudi." (Vir: 14)

Odgovori